دبیرستان غیردولتی پسرانه معراج اندیشه (متوسطه دوره دوم) اداره کل آموزش و پرورش استان همدان

درباره ما

دبیرستان معراج اندیشه با هدف تعلیم و تربیت دانش­آموزان بر اساس نگرش شیعی و فرهنگ ایران اسلامی با تاکید بر رشد جامع متربیان در زمینه­های «دینی» «علمی» «مهارتی» و «اجتماعی و سیاسی» باچشم­اندازدستیابی به سازمان چابک پیشرو،خوشنام ، ممتاز،الگو و تاثیرگذار در عرصه تعلیم و تربیت کشور با نگاه به آینده و تعهد نسبت به امر الهی، صداقت ، نظم و انضباط در کار و پایبندی به ارزشهای انقلاب اسلامی از جمله فرهنگ انتظار ، ولایت فقیه ، جهاد وشهادت ، تقویت هویت ملی و عمل به تعهدات ، حفظ کرامت انسانی ، مهرورزی با کلیه طرف­های ذینفع ، قانونمندی ،آزاداندیشی، نواندیشی و پویایی وکار گروهی با اهداف کیفی ارتقاء سطح کیفی آموزش و تربیت،ارتقاء رضایت دانش­آموزان و اولیاء،رشد و شکوفایی،خودباوری و خلاقیت،رشد دانش و بینش و مهارت مربیان و اولیاء تاسیس گردید.
راه­های دستیابی به ماموریت و اهداف سازمانی:
1) ارتقاء کیفیت آموزش از طریق بکارگیری دانش روز و تجهیز مدرسه به روش­ ها و فنون و ابزارهای کارآمد آموزشی و مدیریتی .
2) ساختار مناسب و ایجاد سازوکارهای انگیزشی و فضای اندیشه ورزی وتعامل برای بهره مندی از مشارکت دبیران ودانش آموزان ، اولیاء و کارکنان در زمینه ارتقاء سطح تعلیم و تربیت.
3) ارتقاء دانش فنی و مهارت ­های اجتماعی دانش ­آموزان و ایجاد شرایط مناسب جهت رشد خلاقیت آنان،از جمله شرکت در مسابقات، جشنواره ­ها و رقابت علمی داخلی و خارجی.
4)  همکاری های هم ­افزا با سایر موسسات همکار
5) ابداع روش ­ها و دیدگاه ­های نوین در تعلیم و تربیت ، تدوین تجربیات و کاربردی نمودن آن ها
6) ترویج فرهنگ کار گروهی و فرهنگ «پیشگیری مقدم بر اصلاح» و بهره­گیری از انتقادات و پیشنهادهای طرف­ های ذینفع به منظور هم ­افزایی توانمندی­ ها.
7) التزام به اصول اخلاقی و انسانی و رعایت قوانین و مقررات آئین ­نامه ­ها و بخشنامه­ های بالادستی از جمله آموزش و پرورش و موسسه علمی آموزشی رزمندگان اسلام.


تماس با ما

081-38321699

کانال مدرسه

آدرس

همدان، خیابان میرزاده عشقی، کوچه شهیدان رستمی،

جنب سازمان ملی جوانان، پلاک 11